22.11.2019
Estonian Business School kuulutab välja eelvalikuga arhitektuurivõistluse eesmärgiga leida parim linnaehituslik ja arhitektuuri lahendus Lauteri 3 kooli krundile. Planeeritav kompleks on juurdeehituseks olemasolevale õppehoonele, et kujundada inspireeriv ning 24/7 elav äri- ja IT-õppe ning töökeskkond. Olemasolevaga tulevad lisaks siduda uued majutus- ja eluruumid. Võistlusala paikneb oluliste muudatuste epitsentris Tallinna kesklinnas ning hoone ise ja teda ümbritseva linnakoega ühendamise loogika väärib erilist tähelepanu.
Kokku kavandatakse kvartalisse lisada ca 29 000 m² köetavat brutopinda, millele võib lisada kuni 6000m² mitteköetavat maapealset brutopinda (parkimine) ning maa-aluse kahekorruselise parkla.
Arhitektuurivõistluse võidutöö on aluseks edasisele projekteerimisele, selle autori(te)ga on plaanis sõlmida projekteerimisleping.
• Võistlus algab 5. novembril 2019
• Portfooliod (digitaalsel kujul) tuleb esitada hiljemalt 22. november 2019 laadides need üles aadressile: https://www.dropbox.com/request/ey5PRweItbkt7qFjZ7r3?oref=e
• Võistlustööde esitamise tähtaeg on 4. märtsil kell 17:00 (GMT / UTC +2).
• Võistlustööde hindamine žürii poolt lõpeb hiljemalt 9. aprill 2019
Portfoolio peab sisaldama:
Žürii koosseis:
Esimees: Mart Habakuk
Liikmed:
● Viljar Arakas
● Mart Kalm, arhitektuuriajaloolane
● Ignar Fjuk
● Indrek Allmann
● Ülar Mark
Arhitektuurivõistluse juhendi ja alusmaterjalid saab alla laadida allolevalt lingilt:
https://www.dropbox.com/sh/yixmh65gyopkv11/AAD0g3hqijA69Cpw-yhFcwpna?dl=0
Eesti Arhitektide Liit ei ole võistlustingimusi läbi vaadanud ega neid kooskõlastanud.